image

EĞİTİMDE PROJE VR

Sanal gerçeklik, çağın nefes kesen bir teknolojisidir.

Öğrenmenin en iyi yollarından biri ise kuşkusuz tecrube etmektir. Sanal gerçeklik teknolojisi diğer yöntemlerden farklı olarak “bulunma” hissini sağlayabilmektedir. Kişiler bütün duyuları ile istenilen durum, olay veya mekanı sanki oradalarmış gibi tecrube edebilirler.

Öğrenci, güneş sistemini gezebilir, kimya labaratuvarında deney yapabilir, tarihsel olarak önemli bir olayı içindeymişcesine tecrube edebilir, dünyanın herhangi bir yerinde bir restoranda sipariş vererek yabancı dilini geliştirebilir.

Peki bu nefes kesen teknoloji, eğitim ve öğretime entegre edilirse; sektöre ne gibi avantajlar sağlar?

  • Öğrenmenin en iyi yollarından biri ise kuşkusuz tecrübe etmektir. Sanal gerçeklik teknolojisi diğer yöntemlerden farklı olarak “bulunma” hissini sağlayabilmektedir. Kişiler bütün duyuları ile istenilen durum, olay veya mekanı sanki gerçekte oradalarmış gibi tecrübe edebilirler.
  • Çalışmada ilk okuma yazma öğretiminde öğrencilerinin akademik başarılarını artırarak öğrenim sürecini öğrenciler için eğlenceli hale getirebilecek, öğrencilerin okula, öğretmene ve öğrenmeye karşı tutumlarının olumlu yönde geliştirilmesine yardımcı olabilecek bir sanal gerçeklik uygulaması, öğrenimde büyük bir avantajdır.
  • Öğrenci, güneş sistemini gezebilir, kimya labaratuvarında deney yapabilir, tarihsel olarak önemli bir olayı içindeymişcesine tecrube edebilir; dünyanın herhangi bir yerinde bir restoranda sipariş vererek yabancı dilini geliştirebilir.
  • Düşük maliyetler ile gerçekte mümkün olmayan veya çok yüksek maliyetleri olan tecrubeler yaratılabilir.
  • Eğitici olmanın yanında eğlencelidir. Bütün duyuları çalıştırır. Görsel, işitsel ve istenildiği noktada dokunsal tecrubeler yaratılabilir.
  • Güvenlidir. Sınıf ortamında normalde riskli olabilecek deneyler ve tecrubeler yaratılabilir. Çoklu kullanıcı uygulamaları yaratılarak sosyal becerileri geliştirmekte kullanılabilir.

UYGULAMA ALANLARI


PROJENİ BİZİMLE PAYLAŞ!

Dünyaya bambaşka bir çerçeveden bakmak mümkün. Gerçek, yalnızca sizin düşüncelerinizden ilham alıyor. Kendi sektörünüzde neler yapabilirsiniz, kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz, dünyaya daha fazla nasıl adapte olabilirsiniz, insanlara neler katabilirsiniz bu ve bunun gibi tüm soruları birlikte düşünelim istiyoruz.

Şayet bu düşünceler sizde yerini bulduysa ve hayata geçirmek için hazırsanız;

İzlemek yerine yaşamayı tercih ettiğiniz filmler, görmek istediğiniz ülkeler, yenmek istediğiniz korkular, öğrenmek ve öğretmek istediğiniz bilgiler, keşfetmek istediğiniz mimariler, işinizin önünü açacak tüm fikirler; hayata geçmeden dahi fikirlerinizle geliştirdiğiniz projeleriniz için buradayız.

Gelin, geleceğe birlikte yön verelim.

Hayatınızı kolaylaştıracak, kariyerinizi ve/veya stratejinizi güçlendirecek projelerinizi bizimle paylaşın, VR çözümlerle nasıl bir yol izleyerek gerçekleştireceğimize birlikte karar verelim.

PROJENİ PAYLAŞ