image

İNŞAAT VE MİMARİDE PROJE VR

Sanal gerçeklik, çağın nefes kesen bir teknolojisidir.

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri kullanarak mimari projelerinizi ve örnek dairelerinizi son derece etkileyici, interaktif 3 boyutlu tecrubelere dönüştürüyoruz.

Peki bu nefes kesen teknoloji mimari ve inşaat projelerine entegre edilirse; sektöre ne gibi avantajlar sağlar?

  • Konut projelerinde; bir örnek daire oluşturmak oldukça maliyetlidir. Bu sebeple, yalnızca tek tip bir daire örnek olarak hazırlanır. Ancak farklı daire tipleri için sanal gerçeklik ile örnek daire hazırlanabilir ve potansiyel müşteriler her daire tipini ayrı ayrı inceleyip, içinde gezip buna göre karar verebilir.
  • Farklı dairelerin kat yükseklik ve manzarasına göre sanal ortamda balkondan / pencereden nasıl bir manzarası olabileceğini göstermek büyük bir avantajdır.
  • Her dairenin sanal ortamda tanıtımı yapılırken, iç dekorasyon için farklı alternatifler sunulabilir. Duvar boyaları, ankastre vb gibi tasarımlarda müşteriye tek çeşit sunmak yerine renk ve malzemeler / mobilya ve beyaz eşyalarda değişik temalar oluşturulabilir.
  • Farklı şehirlerde birden çok projesi olan firmalar, diğer lokasyonlardaki projelerini de hedef müşterilerine tanıtma olanağını, sanal ortamda sağlayabilirler. Özellikle yatırım amaçlı alım fikri olan bir Ankara müşterisine, İzmir veya İstanbul’da başlayacak olan, devam eden veya bitmiş bir projeden sunumlar yapılarak satış yapma olanağı artırılabilir.
  • Sanal ortamda iç dekorasyon ve yapıya ait özellikler anlatılabilir. Örneğin sanal gezinti sırasında duvara bakınca duvar kalınlığı, yalıtım içeriği bilgisi, veya buzdolabına bakınca markası modeli gibi özellikleri gösterilebilir.
  • Satış ofisine kurulacak bir veya birkaç sanal istasyon ile potansiyel müşteri maket, proje veya örnek daire üzerinden elde edeceği tanıtımdan çok daha etkili ve seçenekli sunuma sahip olacaktır.
  • Sanal gerçeklik teknolojisi ile tanıtım yapmak, bu alanda ilk olacak firmalar için rakiplerine göre daha prestijli ve farklı bir pazarlama ve sunum / reklam avantajı sağlayacaktır.
  • Sanal gerçeklik sunum sistemi satış ofisine kurulabileceği gibi, sektörde bugüne kadar rastlanılmayan mobil sunum olanağı sağlayacaktır. Satış Uzmanı, portatif VR sistemi ile özellikle zamanı az olan ve potansiyel yüksek gelir grubu müşterilerini satış ofisine davet etmek yerine, evinde veya iş yerinde hizmet sunabilir. Böylece potansiyel müşteri, ulaşım veya zaman engelleri olmadan istediği yerde, hatta ailesi ve/veya yatırım ortakları ile beraber, sanal ortamda kendi ortamının rahatlığı ile tanıtım alma lüksüne sahip olacaktır.

Mimari projenin, tasarım projelerini sanal gerçeklik ortamına aktarıp, uygun menu ve seçenek yapısı ile bütünleştirerek, daha düşük bütçelere çok daha etkili bir tanıtım ve pazarlama olanağı sağlanabilmektedir.

UYGULAMA ALANLARI


PROJENİ BİZİMLE PAYLAŞ!

Dünyaya bambaşka bir çerçeveden bakmak mümkün. Gerçek, yalnızca sizin düşüncelerinizden ilham alıyor. Kendi sektörünüzde neler yapabilirsiniz, kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz, dünyaya daha fazla nasıl adapte olabilirsiniz, insanlara neler katabilirsiniz bu ve bunun gibi tüm soruları birlikte düşünelim istiyoruz.

Şayet bu düşünceler sizde yerini bulduysa ve hayata geçirmek için hazırsanız;

İzlemek yerine yaşamayı tercih ettiğiniz filmler, görmek istediğiniz ülkeler, yenmek istediğiniz korkular, öğrenmek ve öğretmek istediğiniz bilgiler, keşfetmek istediğiniz mimariler, işinizin önünü açacak tüm fikirler; hayata geçmeden dahi fikirlerinizle geliştirdiğiniz projeleriniz için buradayız.

Gelin, geleceğe birlikte yön verelim.

Hayatınızı kolaylaştıracak, kariyerinizi ve/veya stratejinizi güçlendirecek projelerinizi bizimle paylaşın, VR çözümlerle nasıl bir yol izleyerek gerçekleştireceğimize birlikte karar verelim.

PROJENİ PAYLAŞ