image

PSİKOLOJİDE PROJE VR

Sanal gerçeklik, çağın nefes kesen bir teknolojisidir.

Ürünümüz VivoosVR, aşırı korku, stres bozuklukları ve sosyal anksiyete tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir sanal gerçeklik sistemidir. VivoosVR sayesinde sanal gerçeklik teknolojisi kullanarak maruz bırakma terapisi çok daha etkili uygulanabilmektedir. VivoosVR uzman psikolog ve psikiyastristler tarafından kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Danışanlar, son derece gerçekci 3B sanal bir dünyayada, çeşitli mekan, durum ve objelere kademeli olarak maruz bırakılırlar. Bilgisayar grafikleri kullanıcya yeni nesil sanal gerçeklik gözlükleri ile aktarılmaktarıdır. Sanal dünya ile etkileşim ise hareket algılayan kontrol cihazları aracılığı ile sağlanmaktadır. Danışanların GSR ve nabız değerleri terapist tarafından gerçek zamanlı olarak izlenebilmektedir.

Terapist bir yandan danışanın sanal dünyada neler gördüğünü bilgisayar ekranı aracılığı ile izlerken bir yandan da danışanın fizyolojik verilerini takip edebilmektedir. Sanal dünyadaki maruz bırakma seviyesini de bu veriler ışığında terapist arayüzü üzerinden yönetebilmektedir.

Peki bu nefes kesen teknoloji piskolojik çalışmalara entegre edilirse; sektöre ne gibi avantajlar sağlar?

  • VivoosVR, aşırı korku, stres bozuklukları ve sosyal anksiyete tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir sanal gerçeklik sistemidir. VivoosVR sayesinde sanal gerçeklik teknolojisi kullanarak maruz bırakma terapisi çok daha etkili uygulanabilmektedir. VivoosVR uzman psikolog ve psikiyastristler tarafından kullanılmak üzere geliştirilmiştir.
  • Danışanlar, son derece gerçekci 3B sanal bir dünyayada, çeşitli mekan, durum ve objelere kademeli olarak maruz bırakılırlar. Bilgisayar grafikleri kullanıcya yeni nesil sanal gerçeklik gözlükleri ile aktarılmaktarıdır. Sanal dünya ile etkileşim ise hareket algılayan kontrol cihazları aracılığı ile sağlanmaktadır. Danışanların deri iletkenliği ve nabız değerleri terapist tarafından gerçek zamanlı olarak izlenebilmektedir.
  • Terapist bir yandan danışanın sanal dünyada neler gördüğünü bilgisayar ekranı aracılığı ile izlerken bir yandan da danışanın fizyolojik verilerini takip edebilmektedir. Sanal dünyadaki maruz bırakma seviyesini de bu veriler ışığında terapist arayüzü üzerinden yönetebilmektedir.
  • Terapinin tamamen kontrol edilebilir, güvenli bir sanal ortamda yapılabilmesine imkan tanıyan teknoloji, İstenilen her durum, ortam ve objenin düşük maliyetler ile yaratılabilmesine imkan sağlar.
  • Terapinin terapistinin ofisinde yapılabilmesine imkan sağladığı için halka açık yerlerde yaşanabilecek utanç kaygılarını ortadan kaldırır.Bütün terapinin veya terapinin herhangi bir bölümünün istenilen kadar tekrarına imkan tanır.
  • SUD değerlerinin yanı sıra terapiste hastanın fizyolojik verilerini de gözlemleme imkanı tanır. Gerçeğe çok yakın bir tecrube yaşatması sayesinde terapinin etkililiğne katkıda bulunur.

NOT - VivoosVR Tubitak Teydeb ve Unicef Innovasyon Fonu destekleri ile uzman klinisyenlerin danışmanlığı ile geliştirilmiş bir yazılım çözümüdür. Bu anlamda, dünyada Unicef Innovasyon Fonu kapsamında desteklenen ilk sanal gerçeklik yazılımı olma özelliğini taşımaktadır.

UYGULAMA ALANLARI


PROJENİ BİZİMLE PAYLAŞ!

Dünyaya bambaşka bir çerçeveden bakmak mümkün. Gerçek, yalnızca sizin düşüncelerinizden ilham alıyor. Kendi sektörünüzde neler yapabilirsiniz, kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz, dünyaya daha fazla nasıl adapte olabilirsiniz, insanlara neler katabilirsiniz bu ve bunun gibi tüm soruları birlikte düşünelim istiyoruz.

Şayet bu düşünceler sizde yerini bulduysa ve hayata geçirmek için hazırsanız;

İzlemek yerine yaşamayı tercih ettiğiniz filmler, görmek istediğiniz ülkeler, yenmek istediğiniz korkular, öğrenmek ve öğretmek istediğiniz bilgiler, keşfetmek istediğiniz mimariler, işinizin önünü açacak tüm fikirler; hayata geçmeden dahi fikirlerinizle geliştirdiğiniz projeleriniz için buradayız.

Gelin, geleceğe birlikte yön verelim.

Hayatınızı kolaylaştıracak, kariyerinizi ve/veya stratejinizi güçlendirecek projelerinizi bizimle paylaşın, VR çözümlerle nasıl bir yol izleyerek gerçekleştireceğimize birlikte karar verelim.

PROJENİ PAYLAŞ